Sdělení Policie ČR

Zdejší součást Policie České republiky Obvodní oddělení Hradištko eviduje od začátku letní sezony 2022 (tj. od měsíce května) znatelný nárůst majetkové trestné činnosti. Především se jedná o trestnou činnost spojenou s krádežemi pramic, nafukovacích člunů, motorových člunů a rovněž samostatných lodních motorů.  Dále je od počátku kalendářního roku 2022 evidováno zvýšené množství případů krádeží nezabezpečených elektro koloběžek a elektro kol ze zahrad rodinných domů a rekreačních chat.

Policejní orgán Obvodního oddělení Policie České republiky Hradištko tímto apeluje na občany, aby si svůj majetek řádně zabezpečili, a tím minimalizovali nebezpečí krádeží věcí odložených na zahradách. Rovněž tak důrazně doporučuje zvýšit zabezpečení vodních plavidel všeho druhu, ukotvených u plovoucích mol na vodním toku řeky Vltavy.

Sdělení OÚ Hradištko

Obracíme se na všechny, kterým není lhostejná obec, ve které žijí a bezpečnost v ní. V poslední době dochází také k nárůstu vandalismu, opakujícímu se násilnému vniknutím do objektů v majetku obce a devastaci jejich vybavení. Naposledy došlo k násilnému vniknutí do objektu tělocvičny. Na místě byly zajištěny biologické stopy a skutek je šetřen jako trestný čin. Po dohodě se zástupci Policie ČR jsme se rozhodli vypsat finanční odměnu ve výši 5 000 Kč, která bude vyplacena za poskytnutí informací vedoucích ke ztotožnění pachatelů. Informace mohou lidé poskytovat na Obecní úřad Hradištko, tel. 731 658 508 nebo na Obvodní oddělení Policie ČR na tel. 727 968 538.

Fotografie z místa činu.