Hradištská pouť a pouťová zábava

Obec Hradištko a Sbor dobrovolných hasičů Hradištko si vás ve dnech 13. – 17.6.2018 dovolují pozvat na tradiční pouť v centru obce, 16.6. bude hlavní den s odpoledním programem a večerní zábavou pod širým nebem. Plakát k pouťové zábavě ZDE.

VLTAVA RUN 2018

V neděli 13.5. 2018 se uskuteční další ročník populárního štafetového běhu VLTAVA RUN, který startuje na Šumavě a cíl má v Praze. Jedna z předávek bude opět v centru Hradištka. Vzhledem k tomu, že se běhu účastní cca 300 štafet po 10-12 běžcích, bude se v době mezi 9 a 17 hodinou v okolí parkoviště u Japeky a na cestě od rybníka pohybovat velké množství běžců, členů doprovodu a především doprovodných automobilů. Trasa běhu povede ze Štěchovic přes Ovčičky, k bývalé poště, od rybníčku po chodníku, za parkovištěm u Japeky ke škole a přes Skalky k pikovické lávce a dále do Davle. Prosíme všechny občany o zvýšenou míru opatrnosti, běžci budou přebíhat hlavní silnici u rybníčku, u konce parkoviště za Japekou, u základní školy a v Pikovicích pod Skalkami. Děkujeme !!

Pietní vzpomínka 8. května 2018

V úterý 8.5.2018 od 11,00 hodin se uskuteční v obci Hradištko v místě zvaném “ U křížkupietní vzpomínka, kterou obec pořádá společně s Českým svazem bojovníků za svobodu v termínu, který je slaven jako státní svátek ČR. Tímto tradičním aktem chceme každoročně připomenout a uctít památku těch, kteří byli zavražděni v hradištské pobočce koncentračního tábora Flossenbürg. Srdečně Vás všechny zveme k účasti, plakát ZDE.