Zpráva policie – informace o obtěžování nezletilé dívky se nezakládá na pravdě

Policisté přijali v úterý 12.2.2019 oznámení o údajném obtěžování nezletilé dívky ze strany neznámého muže, který měl u dívky zastavit se svým vozidlem v obci Hvozdnice a lákat ji aby si do vozidla nastoupila. Provedeným šetřením celého případu bylo zjištěno, že se toto tvrzení nezakládá na pravdě a že si dívka celou událost vymyslela.

por. Bc. Jana Dětská
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov – JIH
15. února 2019

Posun termínu přístavby a nástavby ZŠ

Zastupitelstvo přijalo na veřejném zasedání 7. února 2019 informaci o odstoupení obce Hradištko od uzavřené smlouvy na přístavbu a nástavbu ZŠ Hradištko se společností ACG-REAL s.r.o. Důvodem bylo porušení zásady transparentnosti a rovného zacházení dle zákona o veřejných zakázkách. Zastupitelstvo následně svým usnesením uložilo starostce obce neprodleně zahájit nové zadávací řízení na tuto veřejnou zakázku.
Prakticky to bude znamenat posunutí termínu počátku přístavby a nástavby ZŠ cca o 2 měsíce (dle průběhu nového výběrového řízení). Svolaná brigáda na přestěhování půdy ze staré budovy ZŠ do Špejcharu zůstává v platnosti. Ředitelské volno na 21.02. a 22.02.2019 je zrušeno, ke stěhování tříd ze staré budovy ZŠ dojde později. Informační leták ZŠ v příloze. Děkujeme za pochopení.

Koncert a literárně-hudební pořad v knihovně

Nenechte si ujít koncert písničkáře Petra Brousila – v sobotu 9. února od 19 hodin v knihovně. Dále vás zveme na literárně-hudební pořad „Dva slapské příběhy„, který se koná v pátek 15. února 2019 od 19 hodin v knihovně. Spisovatel Ilja Kučera ml. představí svoji novou knihu „Přehodit řeku“ o skutečném příběhu německého inženýra R. Formise zavražděného v r. 1935 v hotelu Záhoří nedaleko Slap. Ukázky z knihy zazní v podání herce L. Hlavici, program písněmi doprovodí šansoniér Raven. Na obě akce je vstupné dobrovolné.