Od 3. do 7. října 2022 probíhá v knihovně Týden knihoven, kdy začne řada pravidelných aktivit. Program zde. Řada z nich je určena pro místní seniory.

V úterý 4. října 2022 v 9.30 začíná zimní semestr virtuální univerzity 3. věku. Každý semestr obsahuje 6 přednášek. Bude probíhat 1x za 14 dní od října do prosince, vždy v úterý od 9.30 do 11.30 h. Přednášky budou na téma Rituály evropských královských rodů. Závazné přihlášení a úhrada registračního poplatku ve výši 400 Kč proběhne až po zhlédnutí první přednášky a zvážení, zda bude forma výuky účastníkovi vyhovovat. Studium může probíhat i distančně, bez nutnosti navštěvovat knihovnu. Základní informace a podmínky studia naleznete na portálu e-senior.  

Ve čtvrtek 6. října 2022 od 9.30 hodin začíná v knihovně kurz trénování paměti. Naučíte se, jak lze procvičovat krátkodobou paměť, dlouhodobou paměť, koncentraci, slovní zásobu, číselné údaje, mnemotechniky v praxi. Kurzem vás provede Hana Navrátilová, certifikovaná lektorka paměti II. stupně. Počet míst je omezen, rezervace na tel. 603 140 737.

V průběhu října proběhne dále seminář pro seniory „Jak na tablet a chytrý telefon“, který organizuje nezisková organizace Moudrá sovička, z.s. ZDARMA se naučíte, jak správně ovládat tablet nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu. Svůj zájem hlaste v knihovně, nebo na tel. 731 658 505 či e-mail knihovna@hradistko.cz.