Zažít Hráďo jinak

Okrašlovací spolek Hradištko vás srdečně zve na kulturně-společenskou akci Zažít Hráďo jinak, která se koná v sobotu 9. září 2023 v centru obce. Od 10 do 14 hodin proběhne na území celé obce garážový výprodej. Na místech, které jsou v mapě označené červeně, najdete domácnosti, které se zapojí do garážového prodeje. V rámci něj nabídnou za výhodnou cenu věci, které už sami doma neužijí. Může jít například o oblečení, boty, knížky, staré LP desky, hračky a další věci pro děti, sportovní vybavení, nádobí, nářadí, přebytky z vlastní zahrady, přebytek stavebního materiálu apod.

Hlavní program bude probíhat od 14 do 18 hodin v zámecké zahradě a vybraných prostorách U-budovy. Ústředním místem akce bude sousedský piknik v zámecké zahradě. Na společný prostřený stůl přineste příspěvek v podobě drobného občerstvení – něco, co se dá jednoduše vzít do ruky či do ubrousku. K tomu můžete (ale nemusíte) využít dary z vaší zahrádky. K dispozici budou káva, voda a čaj do vlastních, vámi přinesených hrnečků, pivo zajistí Pikovar. Hodit se vám může pikniková deka. Na zahradě bude ve 14.45 hodin zpřístupněna nově vybudovaná lezecká stěna. K dispozici budou instruktoři, pod jejichž dohledem můžete získat první lezecké zkušenosti. V 15 a 16 hodin proběhne workshop bubnování s bubeníkem Petrem Šušorem. Zábavné tvoření zajišťuje Rodinné centrum HraDítko.

Ve společenském sále vás čeká projekce animovaných filmů nejen pro děti: „Zuza v zahradách“ (14.30 a 16.30) a „Strom“ (15.30 a 17.30 h), v mezičase projekce fotografií „Hradištko v proměnách času“. V dalších prostorách U-budovy bude výstava „Centrum obce Hradištko očima studentů architektury ČVUT“.

Trampské Pikovice

Nenechte si ujít jubilejní 30. ročník country festivalu Trampské Pikovice, který se koná v sobotu 9. září 2023 od 11 hodin. Těšit se můžete na vystoupení Honzy Nedvěda, Jitky Vrbové, Františka Nedvěda a řady kapel, jako jsou Hop Trop, Taxmeni, Pacifik, Paběrky Marko Čermáka a další. Obyvatelé Pikovic mají vstup zdarma. Plakát zde.

Pohár starosty OSH Praha-západ

SDH Pikovice zvou všechny nadšence do požárního sportu na Pohár starosty OSH Praha-západ, který se bude konat v sobotu 9. září 2023 od 10 hodin na fotbalovém hřišti v Pikovicích.