Tělovýchovná jednota Slovan Hradištko byla založena v roce 1946. Zakládajícími členy byli Václav Vrňák, Gustav Henke a František Křepela. Spolu s ostatními nadšenci začali šířit sportovního ducha v poválečné době, která nebyla zrovna nakloněna rozvoji sportu.
Prvním oddílem, který vznikl v rámci tělovýchovné jednoty, byl oddíl kopané pod názvem POVLTAVAN HRADIŠTKO. Postupně se zakládaly další oddíly, bylo uspořádáno množství turnajů a zajímavých utkání, o kterých se mluvilo a psalo i za hranicemi okresu. Původní fotbalové hřiště bylo rekonstruováno v polovině 80. let a na slavnostní otevření nového stadionu s krytou tribunou v roce 1986 si mužstvo Hradištka pozvalo pražskou Duklu, která patřila k nejlepším českým týmům. Na novém hřišti začal také vzestup A mužstva, které se během pěti let probojovalo z okresního přeboru až do přeboru krajského, kde se udrželo dalších pět sezon. Během tohoto mimořádně úspěšného období, které bylo navíc spojeno i s úspěchy mládežnických mužstev, jejichž hráči se postupně stali tahouny mužstva dospělých, přišel dosud největší úspěch hradištského fotbalu. Byl jím postup do 4. kola českého poháru v sezoně 1990-91, kde je zastavila až pražská Slavie v duelu, který dosud jednoznačně drží rekord v návštěvnosti na místním stadionu.
V současné době hrajeme III. třídu okresu Praha – západ a věnujeme se především výchově mladých talentů. Je to časově velmi náročná činnost a jsme velmi rádi, že se nám zatím daří díky ochotným a zodpovědným trenérům činnost oddílů dětí neustále rozvíjet.
TJ Slovan Hradištko patří mezi největší tělovýchovné organizace na okrese Praha-západ, registruje kolem 350 členů v 7 oddílech, každoročně vítáme nové členy TJ především z řad mládeže.