Startovali jsme jako RED DRAGON TEAM OVČIČKY.

V sobotu 14.7. se ve Štěchovicích uskutečnil třetí ročník Závodů dračích lodí, pořádaný spolkem VLTAVAN Štěchovice. Každým rokem je účast hojnější, je vidět, že lidé se chtějí bavit. Letos startovalo třináct mužských nebo smíšených posádek a dvě ženské, které závodily proti sobě na dvě vítězné jízdy. Pravda v družstvu sestřiček byla polovina chlapů, ale zato rozdávali dobrou slivovicovou pomoc a proto jim budiž námi nestrannými odpuštěno. Posádka Vltavanek Štěchovice tuto křivdu ale asi hned tak nepřekousne, a to oprávněně.. Pro nás jsou morálními vítězkami!
Startovali jsme jako RED DRAGON TEAM OVČIČKY, ve startovní listině bylo chybně uvedeno Brunšov, což nebyla žádná velká tragédie. Bohužel jsme byli vylosovaní hned do první rozjížďky, takže většina dragonů ještě netušila, jaká má vlastně jízda na dračí lodi pravidla a jak má vypadat. Podle toho jsme také dopadli. Svítivě červená trika a čepice byly jistě nejvýraznějším dresem ze všech posádek, stejně tak předvedená jízda v první rozjížďce. Přihlížející měli dojem, že přijíždí historický kolesový parník směrem od štěchovické přehrady.. Tempo jsme sice nasadili vysoké, ale naprosto nesourodé a každý si pádloval jak chtěl. Podle toho dopadl i čas. Jednoznačně nejhorší jízda z prvních rozjížděk, čas kolem 43,80… Největší efekt této rozjížďky s týmem Vltavanu Štěchovice, byl pro přihlížející v tom, že se při příjezdu k přístavu strhla přátelská „pádlovo cákací“ bitva, v tom horku nebyla zmáchaná trička vůbec špatná! 🙂
Před druhou rozjížďkou jsme uspořádali poradu, řekli si co bylo špatně, přeházeli zasedací pořádek v lodi (odlehčili příď, zatížili záď) a pohledy chytali ladné jízdy našich soupeřů. Samozřejmý byl i přísun tekutin tedy dodržování pitného režimu.
Druhá rozjížďka s týmem Eurovine se nám povedla podstatně lépe, i předvedená jízda již nebyla tak rozháraná, ale na lepší jak devátý čas to stejně nestačilo, počítal se lepší čas z obou jízd. Čas kolem 41:20 byl sice zlepšením o 2 sekundy, ale to bylo málo. Vybojovali jsme pouze jízdu ve finále E, tudíž o celkové deváté místo, o které se utkáme s týmem Krhanic.
V přestávce mezi jízdami jsem si opět upřesnili, co by se dalo zlepšit, změnili lodivoda (ne že ti předešlí by byli špatní – ale domluvili jsme se, že to zkusí někdo jiný). Dále jsme samozřejmě pokračovali v dodržování pitného režimu. Všímavým očím jistě neuniklo, že se vypily veškeré zásoby piva (asi 8 sudů) i limonády (tu jsem nepil, tak jsem sudy nepočítal), na závody připravené. Horko bylo opravdu velké – ještě že jme měli ty čepice – skvělý nápad :-)).
Na finálovou jízdu posilnění a teoreticky připravení jsme byli odhodláni zabojovat a předvést, že s námi budou muset ostatní posádky příští rok počítat jako s vážnými konkurenty! Před startem nás nový kormidelník Čáp, mimochodem trenér reprezentace a mistr světa v jízdě na dračích lodích, uklidnil, a dal užitečné rady. I jeho popichování o přetížené lodi nás zdravě nabudilo :-). Start se nám vydařil, ladně, téměř sourodě jsme dle zvuku bubnu naší bubenice Pavly (střídala se s Janou), svištěli pro konečné deváté místo. Dosažený čas 38:94 bylo opět skvělé zlepšení. A v tuto chvíli jsme ještě netušili, že tento čas bude pátým nejrychlejším časem finálových jízd!! Gratuluji!! Škoda že nebyl čas na dopolední trénink a doladění techniky, mohli jsme zasáhnout do pořadí výrazněji. Není však všem dnům konec a příští rok se bude konat další, v pořadí čtvrtý ročník, na kterém RED DRAGON TEAM OVČIČKY, pojede jistě na vítězství!!
Všichni, kdo se zúčastni za náš tým letošního ročníku, jsou opět zváni! Tentokrát již ale i k dopolednímu tréninku před závodem. Kolesové parníky pražské paroplavby již Ovčičky objednávat nebudou! 🙂

S vodáckým pozdravem AHOJ!
Kapitán RED DRAGON TEAM OVČIČKY
RuĎas