části obce: Hradištko  Rajchardov  Brunšov    Pikovice  Dnešní datum: 23. 03. 2017 
Obecní úřad Hradištko
na nové adrese Chovatelů 500, 252 09 Hradištko
ÚŘEDNÍ HODINY:
Pondělí a středa 8:00 – 11:30, 12:30 – 17:00 (matrika p. Varcabová pondělí 15:00 – 18:00)
Nové kontakty a více informací ZDE

Kandík Strategický plán rozvoje obce Hradištko

Vloženo dne: 30. 05. 2008 (19384 přečtení)
Zastupitelé obce Hradištko si po volbách v roce 2006 dali za úkol vytvořit ucelený systém plánování rozvoje obce. Bylo poměrně složité se zorientovat v doposud zpracovaných projektech, z nichž většina byla poměrně zastaralá a neodpovídala současným dotačním titulům. Proto jsme využili stávajícího dokumentu Programu obnovy venkova, ve kterém byly rámcově naznačeny potřeby obce a oslovili odbornou firmu ke zpracování komplexního „Strategického plánu rozvoje Hradištka“, od kterého si slibujeme přehlednost ve stanovení priorit obce, naplánování postupných kroků při zpracování jednotlivých projektů pro získání dotací a v neposlední řadě seznámení občanů s našimi investičními záměry.

Obec má sice dosti omezené prostředky, přitom je ale nezbytné život v naší obci stále vylepšovat. Proto je také třeba cíle uváženě volit a vybrat takové priority, které budou pro budoucnost obce největším přínosem.

Strategický plán je potřeba nejen pro zvýšení našich šancí a možností pro získání dotací, ale stává se postupně nezbytností při stanovení jakýchkoliv cílů obce a konkrétních rozvojových projektů. Umožňuje nám lépe plánovat a hospodařit s finančními prostředky včetně usnadnění přístupu k čerpání prostředků z EU. Strategický plán rozvoje by měl také zlepšit komunikaci mezi samosprávou, veřejností a podnikateli. 

Naší hlavní prioritou pro nejbližší období je dořešit vybudování vodovodu a kanalizace v Pikovicích, dále bychom se chtěli soustředit na obnovu a rozvoj občanské vybavenosti v obci, zejména v oblastech školství, bezpečnosti dopravy a sportovního zázemí a v neposlední řadě je naší prioritou vybudování multifunkční budovy se zázemím v centru obce. Samozřejmě nechceme zapomínat ani na menší projekty, které budou vycházet ze strategického plánu a povedou ke zlepšení kvality života stávajících a přílivu nových obyvatel do obce. Rádi bychom rozšířením zázemí pro volnočasové aktivity přispěli k ještě většímu rozvoji práce s mládeží. 

Tímto dokumentem se snažíme více otevřít radnici obce všem občanům Hradištka, ale také ostatním, kteří mají zájem se na rozvoji naší obce podílet nebo se alespoň informovat. Chceme svým občanům zajistit důstojné zázemí v naší obci.

Celý 24 stránkový dokument ve formátu pdf (408kB) je uložen ZDE

Autor: webmaster | Vydáno dne 30. 05. 2008 | 19384 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Kontakt
Obecní úřad Hradištko
Chovatelů 500
Hradištko 252 09
Tel.: 257740441-2
e-mail:
obec@hradistko.cz
Umístění obce
Umístění obce Hradištko na mapě
Povodňový plán
Povodňový plán obce Hradištko
Firmy v naší obci
Místní spolky,organizace
Zajímavé weby regionu
Tento web získal ocenění Tip roku 2007
v kategorii Obce v soutěži časopisu Veřejná správa.

Tip roku 2007 pro web Hradištko


Copyright obec Hradištko 2002-2017 / Redakční systém phpRS / Webmaster Tomáš Křivánek